Czy warto polecieć do Dominikany? Zdecydowanie tak! Jednym z naszych topowych kierunków wyjazdowych jest wyspa Hispaniola położona na Morzu Karaibskim. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Dominikana to  niekończące się białe, rajskie plaże, chylące się ku lazurowemu oceanowi palmy i energetyczna muzyka Merengue w tle. Do tego dokładamy atrakcyjną cenę – dostępne oferty zarówno first jak i last minute (zakładka: Wakacje FIRST MINUTE czy LAST MINUTE – która opcja lepsza?) i mamy gwarancję udanego wypoczynku. Kierunek szczególnie polecamy z dziećmi – sami odwiedziliśmy wyspę 6 razy i wiemy, że to miejsce sprawdzi się idealne na relaksujący rodzinny wyjazd.

Dominikana – gdzie najlepiej?

 

Szczególnie lubiany przez naszych Klientów jest region PUNTA CANA. Słynie on bowiem z bajecznych rajskich plaż i luksusowych i ogromnych, bogatych w szeroki wachlarz rozrywki resortów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy zanurzyć się w szmaragdowej wodzie i podziwiać bogactwo dna morskiego przy wyspie Saona, która jest chyba najpopularniejszy miejscem wycieczek fakultatywnych.

Co zobaczyć na wyspie?

Dla pasjonatów historii i architektury polecamy stolicę kraju Santo Domingo. To bogactwo wielowiekowych budynków, wśród których znajdziemy między innymi dom Krzysztofa Kolumba. Także inne regiony wyspy są bardzo interesujące i warte odwiedzin. Nieopodal Punta Cana znajduje się kolejny popularny kurort – La Romana, słynący nie tylko z przepięknych plaż ale również Altos de Chavon – unikatowej wioski artystów. Półwysep Samana to kierunek dla miłośników przyrody – tutaj właśnie w okresie zimowym  (grudzień-marzec) jest możliwość obserwowania humbaków i zanurzenia się w rześkim strumieniu wodospadu El Limon. Nie zapomnijmy o bogactwie Puerto Plata i okolic: Muzeum Bursztynu, zabytkowe budynki, zielone gaje palmowe – to tylko niektóre z czekających atrakcji. Amatorom sportów wodnych polecamy Cabarete – w tym miejscu statystyki wiatrowe są najlepsze i zapewniamy, że nauka pływania na desce windsurfingowej w takich okolicznościach przyrody jest nie tylko niesamowitą przygodą ale również przyjemnością (sprawdziliśmy). Przy kolejnym wyjeździe planujemy Jarabacoa – idealne miejsce nie tylko dla szukających kontaktu z dziką przyrodą, ale także dla amatorów pieszych wędrówek, wspinaczki, kolarstwa i spływów. Na naszą uwagę zasługują też wodospady Damajagua, gdzie główną atrakcją jest skok do wody, oczywiście po wcześniejszym wspięciu się do góry.

Atrakcji na wyspie jest naprawdę sporo, trzeba po prostu zaplanować sobie tam urlop i zgłosić się do nas (zakładka: kontakt). Po analizie preferencji dobierzemy odpowiedni region i znajdziemy wymarzone miejsce pobytu. O wycieczki fakultatywne zadbają na miejscu nie tylko miejscowe, ale również polskie firmy – dla chętnych możliwe wypożyczenie samochodu i zwiedzanie wyspy we własnym tempie.

Pamiętajcie, że możemy poszukać dla Was również samych hoteli, jeśli samodzielnie znaleźliście w okazyjnej cenie przelot.

Dominikana – jaka pogoda?

Wbrew pozorom różnorodna. Co prawda gorąco tutaj jest przez cały rok i temperatury oscylują w granicach 26-32 stopnie, to w miesiącach maj-czerwiec i sierpień-październik występuje niestety dużo opadów, a we wrześniu pojawiają się nawet burze. Wprawdzie Klienci zwykle nie narzekają na pogodę w tych terminach (liczą się z niespodziankami), my również zaryzykowaliśmy w lipcu, sierpniu, wrześniu i mieliśmy rajską pocztówkę, ale trzeba brać pod uwagę jednak takie okoliczności. Zatem zostało odkurzyć walizki i zadzwonić do nas.

biuro 4 kwietnia 2022 Bez kategorii no responses