Tak jak nie ma jednego miejsca i sposobu wypoczynku idealnego dla wszystkich, tak nie ma jednej dobrej odpowiedzi na tak postawione pytanie.

 

Wakacje first minute – dla kogo?

Kto lubi mieć wszystko wcześniej zaplanowane i dopięte na ostatni guzik? Kto uwielbia cieszyć się zakupionym wyjazdem i planować swój czas na miejscu? Tu na pewno sprawdzi się opcja first minute. Takie organizowanie wakacji proponujemy również grupom – wcześniejsze planowanie wyjazdu to niewątpliwie większe możliwości znalezienia odpowiedniej ilości miejsc w tym samym samolocie i w tej samej cenie.

 

Wakacje first minute – zalety i wady

Zalety wykupienia oferty wakacyjnej z dużym wyprzedzeniem:

– atrakcyjna cena,

– gwarancja stałej ceny (uwaga: czasem ta opcja jest dodatkowo płatna),

– większy wybór hoteli,

– więcej czasu na optymalne przygotowanie się do wyjazdu (szczególnie istotne, gdy jest to rodzinny wyjazd z dziećmi lub kiedy chcemy spędzić urlop zwiedzając wiele atrakcji turystycznych),

– dodatkowe bonusy/gratisy,

– rozłożenie płatności na raty (zwykle w momencie rezerwacji płacimy 25-30% wartości imprezy, resztę musimy uiścić na około miesiąc przed wylotem).

 

Oferta first minute ma też swoje minusy. Z uwagi na długi okres do wyjazdu sugerowane jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, co łączy się oczywiście z dodatkowymi kosztami. To również przysłowiowe „mrożenie gotówki”.

 

Wakacje last minute – dla kogo?

Czasem najlepsze wspomnienia mamy ze spontanicznego wypadu, którego nawet nie mieliśmy w planie. Kiedy pojawia się okazja, szybko podejmujemy decyzję, pakujemy bagaże i rozpoczynamy wakacje. To też dobra opcja dla tych, którzy z wielu powodów nie mogą pozwolić sobie na zaplanowanie urlopu na kilka tygodni czy miesięcy naprzód. Z oferty last minute, kiedy w samolotach i hotelach, zarezerwowanych w przez organizatorów wypoczynku w ramach kontyngentów, zostają już tylko pojedyncze miejsca, na korzystnych cenowo warunkach korzystają również single. Wówczas ceny dla nich spadają w porównaniu z wczesnymi rezerwacjami, kiedy muszą płacić sporo więcej (w formie dopłaty do pokoju 2-osobowego za możliwość wykorzystania go przez 1 osobę).

 

Wakacje last minute – zalety i wady

Zalety wykupienia oferty wakacyjnej w ostatniej chwili:

– jeśli jest to wyprzedaż, to zdecydowanie atrakcyjna cena,

– polowanie na okazję cenową budzi dobre emocje,

– brak wpłaty 1 raty więc nie „mrozimy” pieniędzy,

 

Pamiętajmy jednak, że last minute (promocja) to już ograniczony wybór miejsc czy hoteli – wybieramy już z tego, co jest jeszcze dostępne. Musimy również wpłacić całą kwotę za wakacje – brak już możliwości rozłożenia płatności na raty. Dodatkowo wahania kursu walut, wzrost cen paliwa, klęski żywiołowe to okoliczności, które często mają negatywny wpływ na zmianę kosztu wymarzonych wakacji. Zatem niestety nie zawsze last minute = niska cena.

 

Niezależnie od tego, którą opcję wybieracie, warto do nas zadzwonić i porozmawiać o swoich marzeniach i planach wakacyjnych: 94 340 89 89.

biuro 24 marca 2022 Bez kategorii no responses