Kiedy planujemy urlop, a mamy to kudłate szczęście w domu, zastanawiamy się z kim (i gdzie) można je bezpiecznie oddać na okres naszego wyjazdu tak, by móc swobodnie wypoczywać, nie zamartwiając się każdego dnia. Mamy do dyspozycji nie tylko psie hotele, ale „psie domy” z mniejszą ilością czworonogów, ale nie zawsze mamy takie możliwości w swojej okolicy. Kiedy nie znajdujemy również zaufanej osoby do opieki nad psim przyjacielem, zaczynamy brać pod uwagę urlop w jego towarzystwie.

 

Jak zaplanować urlop z psem?

 

Obecnie w Polsce i Europie jest bardzo dużo ośrodków i hoteli, które bez problemów zaakceptują naszą wizytę wraz z czworonogami. Oczywiście w miejscach tego typu obowiązuje opłata w zależności od standardu obiektu – zwykle oscyluje między 20-100zł za dobę, ale zdarzają się nawet miejsca pro zwierzęce, gdzie nie zapłacimy wcale. My sprawdziliśmy hotel Savoy Špindlerův Mlýn w Czechach – polecamy serdecznie – nasz futrzak dostał od hotelu swoje posłanie, miskę z przekąską i liścik powitalny. Aby wybrać się poza granice Polski pamiętajmy o paszporcie dla zwierzaka (do uzyskania u lekarza weterynarii), zaświadczeniu o stanie zdrowia, komplecie szczepień i chipie.

 

Czy można zabrać psa do samolotu?

 

A co, jeśli nie chcemy spędzić wielu godzin za kierownicą? Oczywiście możemy wybrać samolot, ale tu musimy wybrać odpowiednie linie lotnicze, które pozwolą nam na zabranie psa na pokład samolotu. Dodatkowo w tym przypadku, planując lot z naszym podopiecznym, upewnijmy się, że odbył on szczepienie przeciwko wściekliźnie co najmniej trzy tygodnie przed wylotem. Pamiętajmy, że przewóz zwierzęcia jest odpłatny. Lot z pupilem najlepiej zgłosić zaraz przy rezerwacji biletu lub telefonicznie, ale nie później niż dobę przed wylotem. Ilość zwierząt na pokładzie jest ograniczona, więc nie zwlekajmy z informacją.

 

Jakie psy mogą podróżować samolotem?

 

Przewóz psa lub kota musi odbywać się w wentylowanym transporterze wyłożonym specjalnym materiałem wchłaniającym ewentualne nieczystości. Łączna waga (zwierzę + transporter) nie może przekroczyć 8 kilogramów. Jeżeli nasz czworonóg jest większy i cięższy, istnieje możliwość przewiezienia go w luku bagażowym. W takim przypadku musimy wziąć pod uwagę jednak stres, na jaki będzie narażony nasz przyjaciel.

 

Które linie lotnicze pozwalają na przewóz zwierząt?

 

Na pokład lub do luku bagażowego, naszego psa lub kota przyjmą między innymi:  Lufthansa, Lot, Air France, Swiss Air, Alitalia, Austrian Air, Germanwings.

 

Pomożemy zaplanować wczasy także z psami lub kotami (zapraszamy – zakładka: kontakt).

 

biuro 29 marca 2022 Bez kategorii no responses